Aktualności

Nie masz konta?
Jeśli masz już konto
Budżet Obywatelski: głosowanie!
4 lipca 2019

Głosowanie potrwa od 5 do 21 lipca. Władze miasta zachęcają mieszkańców do zapoznawania się z poszczególnymi projektami, a wnioskodawców do ich promocji.

Każda osoba będzie mogła zagłosować na dowolną liczbę projektów przyznając im jeden, dwa lub trzy punkty. Jeżeli głosujący nie zaznaczy żadnego pola, będzie to traktowane jako brak zdania odnośnie danego projektu. - By ułatwić mieszkańcom głosowanie, w 45 miejscach na terenie Radomia pojawią się mobilne punkty. Są to miejsca, gdzie ruch jest stosunkowo największy i gdzie najłatwiej dotrzeć. Łatwiejsze niż w poprzednich latach będzie też głosowanie przez internet - mówi Mateusz Tyczyński. Każdy kto zechce zagłosować drogą elektroniczną powinien wejść na stronę www.konsultacje.radom.pl.

Ponadto głosować będzie można w pięciu stacjonarnych punktach: w Biurze Obsługi Mieszkańca Urzędu Miejskiego w Radomiu, ul. Kilińskiego 30 (pok. 19), w Biurze Rady Miejskiej, ul. Moniuszki 9 (pok. 13A), w Centrum Organizacji Pozarządowych, ul. Struga 1, w Referacie Komunikacji Społecznej, Wydziału Komunikacji Społecznej, Promocji Miasta i Turystyki, ul. Żeromskiego 53 (pok. 104) oraz w Centrum Informacji Turystycznej w Radomiu przy ul. Rwańskiej 16, od poniedziałku do piątku, w godzinach 9:00 – 17:00 i w sobotę od 9:00  do 14:00.

Listę zwycięskich projektów poznamy do 18 sierpnia. Na ich realizację zostanie w przyszłym roku przeznaczona kwota 5,8 mln złotych.

W załącznikach znajdą Państwo wzór karty do głosowania, opisy projektów i harmonogram mobilnych punktów do głosowania. Jest też dostępna mapa mobilnych punktów: https://drive.google.com/open?id=1PDEv74GpRIgVzmykE3CN_PMwESPEiErA&usp=sharing

Pliki do pobrania:
Zobacz także: