Aktualności

Jak będzie wyglądał skwer przy Placu Jagiellońskim?
06 gru 2019

Jak powinien wyglądać skwer pomiędzy ulicami Kelles-Krauza, Struga, Focha i Placem Jagiellońskim? To temat konsultacji społecznych, które potrwają do 27 grudnia.

To bardzo ważne miejsce na mapie Radomia, położone w centrum miasta i bardzo chcemy, poznać pomysły samych mieszkańców na zagospodarowanie tego terenu. Koncepcja Miejskiej Pracowni Urbanistycznej zakłada stworzenie w tym miejscu pierwszego w Radomiu parku tematycznego. Proponowany jest np. park czterech żywiołów, park techniki renesansowej, park zmysłów i park rzeźby. Jest też miejsce na nowe propozycje. Zachęcam do udziału w konsultacjach – mówi wiceprezydent Katarzyna Kalinowska.

W przygotowanej przez MPU ankiecie znajdują się także pytania dotyczące m.in. organizacji ruchu i obsługi komunikacyjnej tej części  miasta.

Mieszkańcy mogą zgłaszać swoje uwagi i opinie wypełniając ankietę dostępną na stronie www.konsultacje.radom.pl oraz www.mpu.radom.pl, a następnie przesyłając drogą mailową na adres: konsultacje@umradom.pl lub mpu@mpu.radom.pl

Można też wypełnić ankietę w formie papierowej w czterech stałych punktach obsługujących konsultacje:

·         Biuro Rady Miejskiej, Rynek 1,

·         Biuro Obsługi Mieszkańca, ul. Kilińskiego 30,

·         Referat Komunikacji Społecznej (pok. 104) ul. Żeromskiego 53,

·         Centrum Organizacji Pozarządowych, ul. Struga 1,

Więcej informacji i ankieta na stronie.