Aktualności

Zapraszamy do udziału w konsultacjach społecznych
18 sie 2022

Konsultacje społeczne dotyczące propozycji zmian w organizacji ruchu drogowego w obrębie części osiedla Planty ograniczonej ulicami: Kościuszki, Dowkontta, Poniatowskiego, Traugutta, Narutowicza

Propozycje zmian w organizacji ruchu w obrębie części osiedla Planty będą tematem konsultacji społecznych, które potrwają od 26 sierpnia do 9 września. Proponowane nowe rozwiązania dotyczą obszaru pomiędzy ulicami Kościuszki, Dowkontta, Poniatowskiego, Traugutta, i Narutowicza. – Planty to osiedle pełne wąskich uliczek. Było budowane w czasach, kiedy ruch samochodów niewielki. Na części osiedla już obowiązuje ruch jednokierunkowy, ale chcemy to rozwiązanie rozszerzyć o kolejne ulice. Proponujemy także wprowadzenie w tym rejonie strefy Tempo 30. Z kolei obszar pomiędzy ulicami Planty, Kościuszki, Dowkontta, Poniatowskiego, Traugutta chcemy objąć strefą ruchu lub strefą zamieszkania – mówi wiceprezydent Mateusz Tyczyński.

Uwagi i opinie do przedstawionego projektu można zgłaszać wypełniając ankietę (wzór w załączniku), którą należy przesłać drogą elektroniczną na adres konsultacje@umradom.pl lub złożyć w wersji papierowej w jednym ze stałych punktów konsultacyjnych:
• Biuro Obsługi Mieszkańca – ul. Kilińskiego 30 (pok. nr 19),
• Wieloosobowe stanowisko ds. komunikacji społecznej, ul. Żeromskiego 53 (pok. 104),
• Centrum Informacji Turystycznej, ul. Rwańska 16.

W ramach konsultacji odbędzie się też otwarte spotkanie z mieszkańcami. Jest ono planowane na 6 września w godzinach 15.00-17.30 przy Publicznej Szkole Podstawowej nr 28, ul. Jaracza 8.

Więcej informacji na stronie:

Pliki do pobrania:

https://konsultacje.radom.pl/page/311,konsultacje-spoleczne-na-terenie-miasta-radomia-w-celu-zebrania-opinii-i-uwag-dotyczacych-propozycji-zmian-w-organizacji-ruchu-drogowego-w-obrebie-czesci-osiedla-planty-ograniczonej-ulicami:-kosciuszki-dowkontta-poniatowskiego-traugutta-.html